dzialanie e-papierosa - elektroniczne papierosy, e-papierosy, Golden Lions

Idź do spisu treści

Menu główne

dzialanie e-papierosa

jak to działa

Sklep internetowy


   Zestawy
   Baterie
  
Liquidy
   Akcesoria
   Promocje
  Kontakt


  Sklep stacjonarnyAl. Stanów Zjednoczonych 72
parter, lok. użytkowy nr 1
04-036 Warszawa


 


Czym jest e-papieros?
E-papieros jest alternatywą w stosunku do papierosa zwykłego. Działa na zasadzie dostarczania niewielkich ilości
nikotyny metodą inhalacji.Ustnik zawiera wymienny wkład (tzw.kartridż ) wypełniony specjalnym płynem (e-liquid),
zawierającym nikotynę (0,4% do 3,6%), glikol propylenowy (50% do 99,6%), glicerynę (0% do 49,6%) i opcjonalnie dodatki smakowe lub aromatyczne.

Podczas "zaciągania się" przez użytkownika, mikroprocesor dzięki przełącznikowi podciśnieniowemu, wykrywa przepływ powietrza i aktywuje zasilanie do tzw. atomizera. Atomizer wprowadza mikroskopijne kropelki płynu do przepływającego powietrza przez podgrzanie płynu do temperatury 150-180°C. Tworzy to parę, która jest inhalowana przez użytkownika. Glikol propylenowy powoduje, że płyn tworzy mgiełkę przypominającą wyglądem dym tytoniowy, dodatek gliceryny zwiększa ten efekt. 
 

Mikroprocesor aktywuje znajdującą się na końcu urządzenia pomarańczową (lub innego koloru) diodę LED, co symuluje żarzenie się papierosa. E-papieros zasilany jest akumulatorami. Niektóre modele można ładować przez USB oraz z zapalniczki samochodowej. Elektroniczny papieros robi ostatnio wielką furorę w całej Europie. Sztuczne papierosy nie pozbawiają bowiem palaczy przyjemności zaciągania się nikotyną, a nie zawierają substancji smolistych. Dlatego reklamowane są jako alternatywa dla zwykłych papierosów i sposób na mniej bolesne zerwanie z nałogiem. W Polsce można je kupić od ok. roku. Kosztują od 120 do 440 złotych (za urządzenie, do którego używa się wymiennych kartridży w cenie ok. 3.00 zł za sztukę).

 
 

elektroniczne papierosy , e-papierosy , epapierosy

 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego darmowe liczniki